Návštevné hodiny

Pondelok až nedeľa 15:00 - 17:00 hod.
(Návštevy detí sú povolené)

Telefónne čísla

Oddelenie: 033 7955 299, 033 7955 260
Primár: 033 7955 567
Vedúca sestra: 033 7955 264
Lekári: 033 7955 282, 033 7955 263, 033 7955 262

Základné informácie

Nachádza sa na druhom poschodí nemocnice v časti Luxor.
Ortopedické oddelenie NAW Piešťany bolo založené v roku 1943 a svojou nepretržitou prevádzkou patrí k najstarším ortopedickým oddeleniam na Slovensku.  Oddelenie má 41 lôžok, ktoré sú rozdelené na dve sekcie. Náplň práce ortopedického oddelenia je diagnostika a liečba porúch pohybového aparátu. Činnosť možno rozdeliť na ortopedickú a traumatologickú časť. V rámci ortopédie sa hlavná pozornosť venuje implantácií kĺbových náhrad,  miniinvazívnym  operáciám kĺbov a problematike nohy a členka. Taktiež sa poskytuje infúzna starostlivosť pacientom s akútnymi alebo chronickými bolesťami chrbtice. 

Na oddelení sa prijímajú pacienti k plánovaným ortopedickým operačným výkonom a vyšetrujú osoby, ktoré poslali praktickí lekári, resp. iné ortopedické ambulancie z celého Slovenska.
V prípade potreby je pacient odoslaný na RTG, CT, USG prípadne MRI vyšetrenie. Ak stav pacienta vyžaduje intenzívnejšiu a neodkladnú liečbu je prijatý na ortopedické oddelenie.

V traumatológii sa vykonáva operačná liečba zlomenín končatín a konzervatívna liečba zlomenín panvy a chrbtice. Celkovo sa ročne vykoná viac ako 2500 operácii. Oddelenie navštevujú pacienti z celého Slovenska. Výhodou ortopedického oddelenia je priame napojenie na FRO Piešťany a tým sa zabezpečuje nielen operačná ale aj následná rehabilitačná starostlivosť. Oddelenie postupuje podľa najnovších európskych trendov a pravidelne zavádza nové operačné postupy.

Čakacia doba na liečbu: do 1 mesiaca [v prípade endoprotézy približne 1 rok - v závislosti na stave pacienta i kratšia doba (u výmeny bedrového a kolenného kĺbu je potrebne sa informovať u vedúcej sestry telefonicky: 033/79 55 264)].

Pred hospitalizáciou si pacient so sebou vezme: osobné hygien. potreby,  toal. papier, jednorázový holiaci strojček, pyžamo, lieky (ktoré užíva), zdravotnú dokumentáciu. 

Fotogaléria

Náš tím

MUDr. Ľuboš Klement
MUDr. Ľuboš KlementPrimár oddelenia
MUDr. Matej Ševčík
MUDr. Matej ŠevčíkZástupca primára oddelenia

Operačné výkony

V súčasnej dobe je väčšina hospitalizovaných pacientov prijatá za účelom operačnej terapie. Ortopedické oddelenie má široké spektrum operačných zákrokov:

 • Výmena bedrových a kolenných kĺbov, v súčasnej dobe sa rozbieha výmena lakťových a členkových kĺbov. V blízkej budúcnosti sa plánuje spustiť i výmena ramenného kĺbu.
 • Artroskopické operácie kolena, ramena, bedra, členka, zápästia a lakťa.
 • Reumatochirurgické operácie nohy a ruky (Artrodézy, synovektómie..).
 • Artroskopické odstraňovanie výrastkov pätovej kosti (tzv. calcar calcanei a haglundova exostóza).
 • Komplexné operácie členka a nohy (operácie halluxov, plochonožia, kladivkových prstov).
 • Operácie karpálnych tunelov, skákavých prstov, De-quervainovej tendosynovitídy.
 • Operácie dupuytrenovej kontraktúry.
 • Miniinvazívne operácie chrbtice (Perkutánna laserová dekompresia disku).
 • Operácie tenisových a golfových lakťov.
 • Histológia nádorových ochorení muskuloskeletárneho systému
 • Redresy kĺbov (rozhýbanie kĺbov v celkovej anestéze).
 • Osteosyntézy (LCP dlahy, vnútrodreňové klince..)

Naše ambulancie

Súčasťou ortopedického oddelenia sú dve ambulancie - ortopedická príjmová ambulancia v nemocnici a ortopedická ambulancia na poliklinike v Piešťanoch. Naše oddelenie poskytuje zdravotnú starostlivosť komplexne . V rámci ambulancie na poliklinike funguje raz týždenne poradňa pre osteoporózu , kde diagnostikujeme a liečime pacientov s vyšším rizikom zlomenín. V rámci skríningu vykonávame postnatálnu sonografiu detských bedrových kĺbov a diagnostikujeme plochonožie u detí pomocou plantogramu. V rámci diagnostiky vykonávame sonografiu muskuloskeletárneho systému.